Atatürk Kültür Merkezi

Kazaen (Beyoğlu'nda Çarpışmalar)

25 Kasım 2016 20:00

Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul

Etkinliği
Paylaş
Yetişkin oyunlarına 12 yaş altı çocuk getirilmemesi rica olunur.  TÜM BILETLER TÜKENDI


KAZAEN (BEYOGLU’NDA ÇARPISMALAR) TIYATRO PERA
25 KASIM 2016 CUMA
SAAT 20.00
ETKINLIGE 12 YAS ALTI ÇOCUKLAR ALINMAYACAKTIR.
BILET FIYATI TAM 5 TL INDIRIMLI 3 TL


Yazan-Yöneten: Nesrin Kazankaya
Dramaturgi: Safak Eruyar
Isik: Yüksel Aymaz
Dekor - Kostüm: Nilüfer Moayeri
Yönetmen Yrd.: Zeynep Özden
Asistanlar: Evrim Artut, Gökçe Burcu Zümrüt

Oynayanlar:
Mehmet Bilge Aslan
Nesrin Kazankaya
Linda Çandir/Gamze Ipek
Zeynep Özden
Ilker Yigen
Bahar Karaoglu                                                      

Oyun, günümüzde Beyoglu’nun çesitli mekânlarinda kazaen karsilasan insanlarin, birbirlerinin yasamlarini etkilemeleri ve yeni baslangiçlara evrilmelerini konu alir.

Uzun zamandir birlikte yasayan, ünlü roman yazari Kutay ve edebiyat arastirmacisi akademisyen Berna, sevda iliskilerinin sonuna gelmis, evlerini ayirmak üzeredirler. Berna’nin bir dönem ögrencisi olmus uyusturucu bagimlisi Rengin; Beyoglu’nun arka sokaklarinda bir pavyonda siradan bir sarkici olarak çalisan Sevda ve bodyguard sevgilisi Kenan; üniversite kazanip Güneydogu’dan yeni gelen Kürt kizi Dilan, Istanbul’da yasamaya ve yasama tutunmaya çalisan diger figürlerdir. Beyoglu bu insanlari beklenmedik, tuhaf rastlantilarla, “kazaen” bir araya getirir.

Kazaen çarpisan bu insanlarin umutlari, özlemleri, mutsuzluklari, öfkeleri, yarinsizliklari, Beyoglu’nun mekânlarinda dile gelir. Kafeden müzikhole, karakoldan hastaneye uzanan karsilasmalarin mekâni Beyoglu’nun isiltili ve eglenceli görüntüsünün ardinda yozlasmis, çürümüs, sahte bir dünyanin hüzünlü gerçekligi gözler önüne serilir. Komedi ve hüznün iç içe geçtigi oyunda, Beyoglu da bir oyun kisisi gibi yerini alir.